Živě

Vrabcová Nývltová navzdory zdravotním problémům zřejmě poběží olympijský maraton

6. srpna 2021 12:25 - Sapporo/Praha

Česká rekordmanka Eva Vrabcová Nývltová se v sobotu s největší pravděpodobností postaví na start olympijského maratonu v Sapporu. Problémy s pravou kyčlí a se stehenním svalem ji sice neopustily, ale chce to zkusit a spoléhá na to, že jí v závodě pomohou endorfiny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve čtvrtek se prostřednictvím mluvčího české olympijské výpravy Tibora Alföldiho nechala slyšet, že spoléhá na zázrak. Rozhodnout se měla dnes. "Zázrak se nekoná, ale vyběhnu. Pokud se stav ještě víc nezhorší, tak vyběhnu a budu spoléhat na endorfiny a čekat, kam až se dostanu," zprostředkoval mluvčí její aktuální vyjádření.

Nejlepší česká vytrvalkyně se pak více rozepsala na sociálních sítích. "Poslední tři dny trénink nebyl možný vůbec. Nemohla jsem ani pořádně chodit. Byla jsem rozhodnutá neběžet. Ale pak mi začaly chodit zprávy od vás - mých fanoušků a navíc dnes ráno jsem vstala z postele a mohla jít!" uvedla na facebooku.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Eva Vrabcová Nývltová (@evavrabcovanyvltova)

Zkusila se i proběhnout. "Ano, bolí to. Bolí to hodně, ale šlo alespoň trochu běžet. Nemůžu se odrazit, jak potřebuju, ani tak rychle. Ale běžela jsem. Proto jsem se rozhodla jít na start a bojovat o každý kilometr maratonské dávky a přát si, abych doběhla co nejdál," doplnila.

Další český mateřský comeback v ohrožení. Čekám trochu na zázrak, přiznává Vrabcová

Pětatřicetiletá Vrabcová Nývltová by měla závodit na páté olympiádě, ale teprve podruhé na letní. Předtím se v běhu na lyžích zúčastnila zimních her v Turíně 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014, kde pátým místem na třicítce zaznamenala nejlepší výsledek. Před pěti lety v Riu de Janeiro skončila v maratonu šestadvacátá. V roce 2018 získala v Berlíně bronzovou medaili na mistrovství Evropy. Loni se jí narodila dcera Adéla a limit pro Tokio splnila letos koncem května při prvním maratonu po porodu v Praze díky času 2:27:07, kterým se na 36 sekund přiblížila svému českému rekordu.

Vedle ní se na olympijský maraton nominovaly z českých reprezentantek ještě Marcela Joglová a Tereza Hrochová. Pořadatelé kvůli horkému počasí posunuli start o hodinu dříve na 6:00 místního času, což je dnes ve 23:00 SELČ. Už dříve závod přesunuli z Tokia do Sappora, kde mělo být chladněji. I dnes tam bylo nicméně okolo 35 stupňů Celsia.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..