Živě

Čínské cyklistky vyvázly za odznáčky s Maem s napomenutím

7. srpna 2021 06:18 - Tokio

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) uzavřel vyšetřování čínských dráhařek, jež přišly na vyhlášení výsledků s odznáčky s Mao Ce-tungem, bez přísnějšího trestu. Mluvčí MOV Christian Klaue dnes v Tokiu uvedl, že čínské cyklistky dostaly napomenutí.

 

Matthew Childs, Reuters

Vítězky týmového sprintu Čung Tchien-š' a Pao Šan-ťü měly připnuté odznáčky s podobiznou někdejšího komunistického vůdce Mao Ce-tunga při přebírání zlatých medailí. MOV kvůli tomu vyzval čínskou stranu k vysvětlení, vedení výpravy ještě před vyřešením případu přislíbilo, že už se nic podobného v Tokiu opakovat nebude.

Navzdory tomu, že MOV mírně upravil pravidlo 50 olympijské charty, jsou politická vyjádření sportovců na stupních vítězů stále zakázaná.

Číňanky měly na stupních vítězů odznaky s Mao Ce-tungem, MOV chce vysvětlení

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..