Živě

Olympijská šampionka se ostře pustila do trenéra

8. srpna 2021 10:56 - Tokio

Expertka německé televize ZDF Kristina Vogelová nešetřila ostrými slovy, když během komentování závodu dráhové cyklistiky v Izu začala kritizovat výkon německých reprezentantů na olympiádě v Tokiu. Trenér národního týmu to nenechal bez odezvy, a dokonce se ozval i jeden ze závodníků.

 

Profimedia.cz

V přímém přenosu jednoho ze závodů dráhové cyklistiky si třicetiletá dvojnásobná olympijská šampionka Kristina Vogelová stěžovala, že německému týmu chybí takticky schopný trenér. „Každá země má tam dole trenéra, který dokáže taktizovat, my ne.''

Na olympijských hrách v Izu získal výběr z Německa pouze dvě medaile, a to zlatou ve stíhacím závodu žen a stříbrnou za sprint žen.

Kritika bývalé dráhařky Vogelové nenechala trenéra olympijského týmu v klidu. Německý kouč Detlef Uibel se prudce ohradil proti jejím tvrzením: „Byl bych rád, kdyby byla ve veřejné debatě, kterou zahájila, trochu věcnější a klidnější."

Poté dodal: „Myslím si, že Kristina to nedokáže posoudit. Nebyla moc taktickou závodnicí. Dělala to přes fyzičku a duševní sílu.''

K tomu všemu bývalá závodnice během televizního přenosu pronesla, že by se mohl stát trenérem juniorek Maximillian Levy. To se moc nelíbilo německému závodníkovi, jenž celou situaci okomentoval: „Všechno je to v jednání, ale Kristina by si o tom měla nejdřív promluvit se mnou. Zaslechl jsem, jak některým neznámým lidem říká: ´Levy, který skončil ve finále na šestém místě, bude končit kariéru´.''

Vogelová a Levy jsou blízkými přáteli. Když měla v roce 2018 bývalá německá dráhařka vážnou nehodu na oválu, po které musela ukončit kariéru a zůstala na invalidním vozíčku, Levy byl první, kdo jí pomohl.

nik, Sport.cz

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..