Živě

Stolní tenista Nacházel porazil na úvod paralympiády světovou pětku

25. srpna 2021 15:51 - Tokio

V úvodním dnu paralympijských her v Tokiu se představili tři čeští reprezentanti. Úspěšný vstup do soutěže zaznamenal stolní tenista Filip Nacházel, který porazil 3:1 na sety světovou pětku Kim Čung-kila z Koreje.

 

Ivan Alvarado, Reuters

"Povedlo se mi držet toho, jak jsem chtěl hrát. Viděl jsem nějaká jeho videa a věděl, co na něj hrát nesmím. Vyzkoušel jsem to i v zápase a hned zjistil, že tudy cesta nevede," řekl České televizi Nacházel. V druhém utkání ho čeká Polák Krzysztof Žylka, předloňský bronzový medailista z ME. "Je důležité, že se mi povedlo vyhrát 3:1. I s Polákem ale budu potřebovat získat nějaké sety, protože jedna výhra k postupu stačit nemusí. Samozřejmě bych ale rád postoupil z prvního místa," dodal.

Další český stolní tenista v kategorii vozíčkářů Petr Svatoš na úvod bojů ve skupině neuspěl, se zlatým medailistou z týmové soutěže na minulé paralympiádě Čaj Siangem z Číny prohrál 0:3 na sety. Oba Češi odehrají své druhé zápasy ve čtvrtek.

Paralympijský debut má za sebou plavec Jonáš Kešnar, který v úplně první rozplavbě her obsadil na 400 metrů volný způsob nepostupové sedmé místo. V Tokiu bude startovat ještě jednou příští středu v polohovém závodu na 200 m.

Ve čtvrtek se na paralympiádě vedle Nacházela se Svatošem představí další stolní tenista Jiří Suchánek, na dráze cyklista Ivo Koblasa a plavec Tadeáš Strašík. Paralympijské hry potrvají do neděle 5. září.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..