Živě

Trenérka, která nabádala pětibojařku k udeření koně, musí na kurz

6. září 2021 16:11 - Monako

Německá moderní pětibojařka Annika Schleuová nedostala od mezinárodní federace (UIPM) žádný trest za chování ke koni v olympijské soutěži v Tokiu. Reprezentační trenérka Kim Raisnerová, která ji nabádala k udeření koně a sama se o to také snažila, musí absolvovat kurz správného chování ke zvířatům. Až poté se může znovu účastnit mezinárodních soutěží pod hlavičkou UIPM. Rozhodla o tom v pondělí disciplinární komise světové federace.

 

Twitter@AndreasAndy3131

Schleuová mířila v Tokiu za zlatou medailí, ale pro parkur si vylosovala koně, který se vzpouzel a odmítal skákat. Závodnice propukla v pláč a snažila se zvíře pomocí bičíku a ostruh přimět k poslušnosti. Raisnerová ji zpoza bariéry vyzývala, ať koně udeří, a sama to udělala. Schleuová nakonec obsadila 31. místo.

Případ vyvolal protesty ochránců přírody. Jedna z organizací v Německu obě ženy zažalovala, jiná ve Švýcarsku podala trestní oznámení na Mezinárodní olympijský výbor.

Takhle teda ne, koně mlátit nebudeš! Skandál poslal Němku z olympiády domů

"Udeřit koně a povzbuzovat k tomu samému svou svěřenkyni, to šokovalo tuto komisi i celý svět," uvedla UIPM v prohlášení. Pokud by se Raisnerová ke zvířatům znovu špatně chovala, může přijít o trenérskou licenci.

Schleuová byla naopak zbavena obvinění z nadměrného použití bičíku a ostruh.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..