Živě

Minimálně jednou byla otestována více než třetina sportovců na OH v Tokiu

13. září 2021 17:04 - Lausanne

Mezinárodní testovací agentura (ITA) v souhrnné zprávě oznámila, že od začátku otevření olympijské vesnice v Tokiu v polovině července do zakončení her 8. srpna otestovala 6200 vzorků. Dvě třetiny vzorků byly odebrány při soutěžích, zbylé mimo soutěž. Vzorky moči a krve pocházely z více než 5000 kontrol 4255 sportovců. Minimálně jednou tak byla otestována více než třetina účastníků OH.

 

Český olympijský výbor

ITA dnes na webu uvedla, že navzdory složitým podmínkám zaviněným koronavirovou pandemií dokázala splnit svůj plán testování. Dosud bylo odhaleno šest porušení dopingových pravidel, která pocházejí přímo ze vzorků odebraných v průběhu tokijských her.

Stejně jako v minulosti budou i vzorky odebrané v Japonsku až na deset let uchovány. Pokud se objeví nové analytické metody, budou vzorky znovu otestovány na přítomnost zakázaných látek.

Fanoušci, kteří nesměli na OH a paralympiádu, mohou získat památeční vstupenku

V poměru k množství účastníků na OH byli v Tokiu nejvíce testováni sportovci z Ruska, kteří závodili pod hlavičkou národního olympijského výboru, následovali sportovci z Číny, USA, Británie a Austrálie. Nejvíce testů bylo provedeno v atletice, plavání, cyklistice, veslování a vzpírání.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..