Živě

Egypt - Dánsko 27:32 Dánští házenkáři rozhodli zápas až po přestávce

26. července 2021 17:24 - Tokio

Dánští házenkáři zvládli i druhou překážku na cestě za obhajobou zlatých olympijských medaili. Nad Egyptem zvítězili 32:27, přestože v poločase o gól prohrávali, a vedou skupinu B před rovněž stoprocentně úspěšným Švédskem.

Souboj Dánska s Egyptem byl reprízou dramatického lednového čtvrtfinále mistrovství světa, v němž Seveřané udolali výběr pořadatelské země až v rozstřelu a nakonec došli až k titulu.

"Egypťané jsou jedním z nejtěžších soupeřů v turnaji, takže vítězství je fajn. Hráli hodně fyzicky, ale ustáli jsme to a dokázali odpovědět," uvedl Mads Mensah. Devíti brankami přispěl k výhře Mikkel Hansen, nejlepší hráč lednového světového šampionátu v Egyptě.

Švédští vicemistři světa si po Bahrajnu poradili také s Japonskem, které zdolali 28:26. V čele skupiny A jsou Francouzi, kteří po úvodní výhře nad Argentinou zdolali dalšího jihoamerického soupeře Brazílii 34:29. Za dvojnásobnými olympijskými šampiony jsou mistři Evropy Španělé, kteří urvali výhru 28:27 nad Norskem až díky trestnému hodu v poslední minutě.

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.