Živě

Golfistka Spilková začala olympijský turnaj skvěle! Vylepší umístění z Ria?

4. srpna 2021 09:05 - Tokio

Golfistka Klára Spilková rozjela výborně olympijský turnaj. Česká profesionálka zahrála v prvním kole na hřišti Kasumigaseki Country Clubu v Tokiu dvě rány pod par a je na děleném sedmém místě. Na vedoucí Švédku Madelene Sagströmovou ztrácí tři rány. O druhou příčku se dělí s odstupem jedné rány světová jednička Nelly Kordová z USA.

 

Andy Wong, ČTK/AP

"Je to určitě fajn," uvedla šestadvacetiletá Spilková po prvním dnu. "Říkala jsem, kdyby to bylo do desítky, tak by to bylo skvělé. Beru to. Zůstávám ale uzemněná a chci hrát dál skvělý golf, který umím. Ale pořád je to golf, přijdou špatné rány, i ty dobré, záleží."

Před pěti lety skončila Spilková na hrách v Riu de Janeiro na 48. místě. V Japonsku chce umístění vylepšit a v prvním kole ukázala své schopnosti. Na první devítce dokázala na dvě bogey vždy zareagovat birdie a na druhé devítce zapsala dvě birdie.

"Přicházela jsem s otevřeným srdcem. Nevěděla jsem, co mě čeká i s ohledem na počasí. Jsme tady už týden, ale ráno bylo opravdu velké horko. Snažila jsem se zůstávat v přítomném okamžiku, nepřemýšlela jsem, co bylo a co bude. Spadlo mi pár krásných dlouhých patů. Za to jsem moc vděčná, tak dlouhé paty nepadají pokaždé, musíte mít den," usmála se.

V nabité konkurenci elitních golfistek je Spilková sedmá společně s dalšími osmi hráčkami. Skóre -2 po kole odevzdala například i obhájkyně zlaté medaile Korejka Pak In-pe.

Sagströmová, vítězka loňského turnaje LPGA v Gainbridge, na kterém si Spilková osmým místem vylepšila své maximum v americké sérii, ani jednou nechybovala a měla pět birdie. Kordová dala ještě o birdie víc, ale udělala dvě bogey. Na druhém místě je společně s Aditi Ašokovou z Indie.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Golf:
Ženy - po 1. kole:
1. Sagströmová (Švéd.) 66,
2. N. Kordová (USA) 67 a Ašoková (Indie) 67,
...
7. mj. Spilková (ČR) 69.
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..