Živě

Německý kajakář Rauhe má v 39 letech medaili z páté olympiády

7. srpna 2021 09:17 - Tokio

Devětatřicetiletý německý kajakář Ronald Rauhe dokázal jako první rychlostní kanoista získat medaili na páté olympiádě. V Tokiu dnes vybojoval se čtyřkajakem zlato v závodě na 500 metrů, který Němci vyhráli o 226 tisícin sekundy před Španěly.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Rauhe navázal na vítězství z Atén 2004 na deblkajaku na pětistovce. Ze stejné disciplíny má stříbro z Pekingu 2008 a bronz ze Sydney 2000, na minulých hrách v Riu de Janeiro skončil v individuálním závodě na 200 metrů třetí.

"Tohle je přesně jako ve snu, teď můžu v klidu ukončit kariéru. Byl to dokonalý konec, dokonalý poslední záběr," uvedl po těsné finálové bitvě se španělským čtyřkajakem. Olympijské zlato získal jako druhý nejstarší rychlostní kanoista v historii, Švéd Gert Fredriksson vyhrál v roce 1960 ve 40 letech.

V cíli se Rauhe navíc dozvěděl, že v neděli při slavnostním zakončení her ponese německou vlajku. "Tohle tomu ještě nasadilo korunu," uvedl v slzách dojatý šestnáctinásobný mistr světa.


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..