Konkurence neměla nárok, kralovala česká hvězda

Šamorín

Oštěpař Jakub Vadlejch zvítězil na atletickém mítinku v Šamoríně výkonem 88,94 metru, kterým zaostal jen o osm centimetrů za svým letošním maximem. Dál hodil jen začátkem června na Memoriálu Josefa Odložila v Praze a loni na mistrovství světa v Londýně, kde získal stříbrnou medaili za výkon 89,73 metru.

Jakub Vadlejch, vítězný oštěpař ze Zlaté tretry.

Soutěž na Slovensku vyhrál Vadlejch s náskokem více než šesti metrů před Andrianem Mardarem z Moldavska. Šestý skončil Jaroslav Jílek (75,34) a sedmý bronzový medailista z mistrovství světa Petr Frydrych (73,72).

V běhu na 800 metrů byla druhá Diana Mezuliáníková v osobním rekordu 2:02,38. Své maximum si vylepšila i třetí Simona Vrzalová časem 2:02,99. České atletky nestačily jen na Etiopanku Mahelet Mulugetaovou (2:01,83).

Sprinter Jan Veleba zaběhl s nedovolenou podporou větru v rozběhu na 100 metrů čas 10,23. Ve finále byl v regulérních podmínkách sedmý za 10,43. Druhé místo obsadil Ján Volko ve slovenském rekordu 10,13, vyhrál Sydney Siame ze Zambie výkonem 10,06.