Smolařka roku! Slavila vítězství a teď je celému světu pro smích

21. července 2018 17:28 - Londýn

To je popleta! Místo velkého vítězství je pro smích celému světu. Etiopská běžkyně Fantu Workuová pobavila fanoušky. Na atletickém mítinku v Londýně totiž v závodě na 3000 metrů slavila vítězství. Jenže omylem přestala závodit už 200 metrů před cílem. Radost tak brzy vystřídalo zděšení, že soupeřky závodí dál. O popularitu bude mít ale postaráno, bude hitem nejen nyní, ale nejspíš i při silvestrovských sestřizích sportovních zajímavostí.

Video již není dostupné

sntv

Hodně bizarní koncovku měl závod na tři kilometry na mítinku v Londýně. Etiopanka Workuová přidala do kroku a dostala se na první místo před Keňanku Lilian Rengerukovou. Na metě dvou set metrů před cílem však šokovala fanoušky, když přestala závodit. Myslela si totiž, že už proťala cílovou metu a chtěla začít slavit.

S úžasem v očích pak ale sledovala, jak soupeřky běží dál, protože se žádný konec závodu nekoná... Rengeruková už před sebe tentokrát nikoho nepustila a nakonec se právě ona stala vítězkou.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.