Rubriky:

Atletika

Smolařka roku! Slavila vítězství a teď je celému světu pro smích

21. července 2018 17:28 - Londýn

To je popleta! Místo velkého vítězství je pro smích celému světu. Etiopská běžkyně Fantu Workuová pobavila fanoušky. Na atletickém mítinku v Londýně totiž v závodě na 3000 metrů slavila vítězství. Jenže omylem přestala závodit už 200 metrů před cílem. Radost tak brzy vystřídalo zděšení, že soupeřky závodí dál. O popularitu bude mít ale postaráno, bude hitem nejen nyní, ale nejspíš i při silvestrovských sestřizích sportovních zajímavostí.

Video již není dostupné

sntv

Hodně bizarní koncovku měl závod na tři kilometry na mítinku v Londýně. Etiopanka Workuová přidala do kroku a dostala se na první místo před Keňanku Lilian Rengerukovou. Na metě dvou set metrů před cílem však šokovala fanoušky, když přestala závodit. Myslela si totiž, že už proťala cílovou metu a chtěla začít slavit.

S úžasem v očích pak ale sledovala, jak soupeřky běží dál, protože se žádný konec závodu nekoná... Rengeruková už před sebe tentokrát nikoho nepustila a nakonec se právě ona stala vítězkou.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.