Rubriky:

Atletika

Živě

Šéf keňské atletiky nechce dopingové hříšníky v reprezentaci

7. prosince 2018 10:25 - Nairobi

Prezident keňského atletického svazu Jackson Tuwei chce zakázat dopingovým hříšníkům reprezentovat i po vypršení trestu. Nehodlá sledovat, jak čelí negativním reakcím diváků, jako se to stalo například americkému sprinterovi Justinu Gatlinovi na mistrovství světa v Londýně.

 

Ai Project, Reuters

Gatlin se po dopingovém trestu vrátil ve výborné formě a získal světový titul. Diváci, kteří fandili zejména loučícímu se Usainu Boltovi, na něj bučeli. "Nechci, aby se něco takového stalo jakémukoliv keňskému atletovi nebo této zemi," prohlásil Tuwei na atletické konferenci v Nairobi. "Nedovolíme žádnému atletovi usvědčenému z dopingu, aby za nás závodil bez ohledu na to, jak dobrý bude i po vypršení svého trestu," popsal plánované radikální opatření.

Doping je velkým problémem keňské atletiky. Mezinárodní federace IAAF tuto africkou velmoc řadí do kategorie států, kde je užívání zakázaných prostředků běžné. Naposledy byl čtyřletým zákazem činnosti potrestán bronzový medailista v běhu na 800 metrů z loňského mistrovství světa v Londýně Kipyegon Bett.

Svazový prezident chce, aby každý keňský atlet před mistrovstvím světa nebo olympiádou absolvoval tři mimosoutěžní a obdobný počet soutěžních testů. "Tohle by se mělo stát deset měsíců před závodem," doplnil.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.