Rubriky:

Atletika

Zemřel strůjce slávy atletického Weltklasse Andreas Brügger

29. prosince 2018 16:12 - Curych

Ve věku 91 let zemřel ve čtvrtek dlouholetý ředitel slavného atletického mítinku Weltklasse Andreas Brügger. Jeden z nejvlivnějších mužů evropské atletiky své doby vytvořil v letech 1973 až 2000 z curyšských závodů jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí v kalendáři.

 

Ai Project, Reuters

Rozpočet mítinku pod jeho vedením vzrostl z původních 160.000 švýcarských franků až na sedm milionů (v tehdejším přepočtu asi 160 milionů korun). V roce 2000 po 50. ročníku závodů na stadionu Letzigrund funkci opustil. V jeho éře při Weltklasse, které bylo vždy součástí lukrativního seriálu Golden Four, později Zlaté ligy a od roku 2010 Diamantové ligy, padlo 19 světových rekordů.

Bývalý koulař a trenér pak získal řadu ocenění včetně Olympijského řádu. Naposledy obdržel ještě na začátku prosince ocenění prezidenta světové federace IAAF Sebastiana Coea za celoživotní přínos atletice. Takzvanou President's Award převzal na galavečeru v Monaku Brüggerův syn.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.