Na Zlaté tretře budou i koulařský mistr světa Walsh a Staněk

29. března 2019 11:31 - Ostrava

Ve vrhu koulí budou na atletické Zlaté tretře startovat i mistr světa Novozélanďan Tom Walsh a český rekordman Tomáš Staněk. Oznámili to dnes pořadatelé tradičního mítinku, který se uskuteční 20. června v Ostravě. Už dříve byly pro koulařskou soutěž potvrzeny starty Poláků Konrada Bukowieckého a Michala Haratyka, posledních dvou halových mistrů Evropy.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Walsh bude obhajovat vítězství na Zlaté tretře, kde loni vylepšil rekord mítinku na 22,16 metru. Sedmadvacetiletý atlet je v kouli světovou jedničkou podle nově zavedeného žebříčku IAAF. V něm patří sedmá příčka Staňkovi, který byl díky třetímu místu jediným českým medailistou na letošním halovém mistrovství Evropy v Glasgow.

Připojí se k dalším českým atletickým hvězdám, které budou na Zlaté tretře závodit. Už dříve byla potvrzena účast oštěpařky Nikoly Ogrodníkové, mílařky Simony Vrzalové, výškařky Michaely Hrubé a českého rekordmana na stovce Zdeňka Stromšíka.

Koulař Tomáš Staněk na Zlaté tretře.

Vlastimil Vacek, Právo

Jedna ze světových hvězd Shaunae Millerová-Uibová z Baham si vybrala disciplínu, v níž bude na Zlaté tretře závodit. Olympijská vítězka na 400 metrů se rozhodla startovat na nemistrovské distanci 300 metrů, kde by ráda překonala nejlepší čas historie. Ten drží od roku 2003 Mexičanka Ana Guevarová výkonem 35,30 sekundy.

Pokud by zaběhla rychleji, napodobila by Jihoafričana Waydea van Niekerka, který světové maximum na 300 metrů na Zlaté tretře 2017 vylepšil na 30,81. Millerová-Uibová zatím běžela třístovku jen v hale, kde je díky osobnímu rekordu 35,45 z loňska držitelkou nejrychlejšího času historie.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.