Usain je pořád ve formě! Vyhrál závod s neobvyklým protivníkem

3. dubna 2019 22:15 - Lima/Praha
(Aktualizováno: 3. dubna 2019 22:24)

Usain Bolt svým fanouškům ukázal, že stále běhá velmi rychle. I když v rámci posledního závodu se zrovna dvakrát nezapotil. Jeho protivníkem totiž byla motorikša. A byl to tak trochu závod zajíce se želvou.

Video již není dostupné

sntv

K vítězství osminásobnému zlatému olympijskému medailistovi stačil lehký jogging - a nejen proto, že motorikša na startu trochu „zaspala". Slavný Jamajčan pak za hlasitého povzbuzování přítomných diváků netradiční vítězný závod zakončil svým slavným gestem.

Dvaatřicetiletý Bolt svou běžeckou kariéru ukončil po mistrovství světa v roce 2017. Je olympijským šampionem na 100 metrů, 200 metrů i 4x100 metrů.

Ve všech disciplínách zvítězil na OH v roce 2008, 2012 i 2016, později byl ale nucen vrátit zlato ze štafety z roku 2008 kvůli svému kolegovi, který neprošel antidopingovým testem.

bak, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.