Živě

Atletická federace IAAF se přejmenuje

9. června 2019 15:37 - Monako

Mezinárodní atletická federace IAAF se přejmenuje na World Athletics (Světová atletika). Nový název a logo se začnou používat v říjnu po mistrovství světa v Dauhá, kde se naposledy bude bojovat o medaile pod hlavičkou IAAF. Musí to ještě schválit kongres.

 

Jan Kucharčík

Pod zkratkou IAAF vystupuje řídící atletická organizace od svého založení v roce 1912. Jen v roce 2001 změnila původní oficiální název z Mezinárodní amatérské atletické federace na Mezinárodní asociaci atletických federací.

Prezident IAAF Sebastian Coe na zasedání v Monaku prohlásil, že nynější změna je součástí plánu přilákat k atletice mladší publikum.

Podobně už dříve zareagovala evropská asociace, jež se oficiálně jmenuje European Athletics. Také český svaz používá i název Česká atletika.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.