Rubriky:

Atletika

Živě

Atletická federace IAAF se přejmenuje

9. června 2019 15:37 - Monako

Mezinárodní atletická federace IAAF se přejmenuje na World Athletics (Světová atletika). Nový název a logo se začnou používat v říjnu po mistrovství světa v Dauhá, kde se naposledy bude bojovat o medaile pod hlavičkou IAAF. Musí to ještě schválit kongres.

 

Jan Kucharčík

Pod zkratkou IAAF vystupuje řídící atletická organizace od svého založení v roce 1912. Jen v roce 2001 změnila původní oficiální název z Mezinárodní amatérské atletické federace na Mezinárodní asociaci atletických federací.

Prezident IAAF Sebastian Coe na zasedání v Monaku prohlásil, že nynější změna je součástí plánu přilákat k atletice mladší publikum.

Podobně už dříve zareagovala evropská asociace, jež se oficiálně jmenuje European Athletics. Také český svaz používá i název Česká atletika.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.