Atletka Ghafoorová jde na 8,5 roku do vězení za obchod s drogami

4. listopadu 2019 21:08 - Kleve

Nizozemská atletka Madiea Ghafoorová byla odsouzena na osm a půl roku do vězení za obchod s drogami. Sedmadvacetiletá čtvrtkařka letos v létě převážela z Nizozemska do Německa více než 50 kilogramů omamných látek.

 

Twitter

Němečtí celníci objevili 18. června při namátkové kontrole ve voze Ghafoorové 50 kilogramů extáze, dva kilogramy metamfetaminu a 12 000 eur (přes 300 000 korun) v hotovosti.

Účastnice olympijských her v Riu de Janeiro po zatčení přišla o start na mistrovství světa v Dauhá, kam se kvalifikovala jako členka štafety na 4x400 metrů. Ghafoorová tvrdila, že brala zakázané prostředky a myslela si, že veze doping, ne narkotika. Soud jí ale neuvěřil a udělil jí ještě o rok delší trest vězení, než požadoval státní zástupce.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.