Rubriky:

Atletika

I v těžkých časech stovka pod 10 sekund. Jihoafričan se na domácí dráze ukázal

15. března 2020 13:59 - Pretorie

Jihoafrický sprinter Akani Simbine zaběhl na domácím mítinku v Pretorii stovku za 9,91 sekundy a jako první v tomto roce pokořil desetisekundovou hranici. Šestadvacetiletý africký šampion se na dvě setiny přiblížil čtyři roky starému osobnímu a národnímu rekordu.

 

Twitter

V tříkolové sobotní soutěži dosáhl Simbine nejlepšího výkonu hned v rozběhu, v dalších kolech během necelých šesti hodin běžel 10,03 a 10,01. O co možná nejrychlejší časy pokaždé usiloval podle trenéra proto, že v současné situaci s pandemií koronaviru není vůbec jisté, kdy bude moci opět závodit.

"Předtím jsme o tom (o koronaviru) hovořili. Plán byl zaběhnout dobré časy, protože to může být jedna z mála šancí zazávodit si," řekl sprinterův kouč Werner Prinsloo listu Sowetan. "V Evropě to možná vůbec nepůjde. Jakýkoliv závod teď máme, půjdeme naplno," dodal. V ohrožení je i tradiční přípravný kemp v Itálii, kam společně chtějí zamířit v květnu.

Český sprint na vrcholu? Atletika má lepší náboj, hřeje českého rychlíka. Myslí i na rekord

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.