Nezničitelný Španěl. García chce být i v 51 letech na OH v Tokiu

6. dubna 2020 11:27 - Praha

Španělský chodec Jesús Ángel García se ani jako padesátník nevzdal snu o ukončení kariéry na olympijských hrách v Tokiu. Rád by na nich závodil i v 51 letech. Naopak čínský výškař Čang Kuo-wej, překvapivý vicemistr světa z Pekingu 2015, kvůli odložení olympijských her ukončil v 28 letech kariéru.

 

Profimedia.cz

García loni na podzim těsně před padesátými narozeninami závodil v Dauhá na svém třináctém mistrovství světa. Světový šampion na 50 kilometrů ze Stutgartu 1993 skončil v Kataru osmý.

V Riu de Janeiro 2016 sedmou účastí pod pěti kruhy vyrovnal mezi atlety rekord sprinterky Merlene Otteyové a letos ho chtěl překonat. Bude si ale muset ještě rok počkat. "Budu dál bojovat o to, abych ukončil svou kariéru v Tokiu. Nechci, aby mi koronavirus tuhle tečku sebral," řekl španělskému listu El Mundo Deportivo.

Úctyhodný výkon! Olympijský vítěz z Londýna skáče o tyči na zahradě

Naopak čínský výškař Čang Kuo-wej už o olympiádu usilovat nebude, ohlásil konec kariéry. "Je mi to líto, ale už nemohu skákat, takže jsem se rozhodl skončit," uvedl na sociální síti Wej-po.

Před pěti lety se na domácí půdě v Pekingu postaral o senzaci, když výkonem 233 centimetrů nestačil jen na Kanaďana Dereka Drouina. Osobní rekord si v té sezoně vylepšil až na 238 centimetrů, ale v dalších letech na to nenavázal.

Na OH 2016 vypadl po 25. místě v kvalifikaci a trápila ho opakovaná zranění. Loni v březnu ho Čínská atletická federace potrestala za porušení pravidel v obchodních aktivitách.


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: