Rubriky:

Atletika

Neskutečné! Ultramaratonec Bitter překonal světový rekord na 100 mil na páse

18. května 2020 10:00 - Praha

Americký ultramaratonec Zach Bitter překonal světový rekord na 100 mil na běžeckém páse, kam se uchýlil kvůli omezením proti šíření koronaviru. Vzdálenost takřka 161 kilometrů v sobotu uběhl za 12 hodin, devět minut a patnáct sekund. Povedlo se mu to devět měsíců poté, co stejnou distanci zvládl v rekordním čase venku. Jeho světový rekord na 100 mil má hodnotu 11:19:13.

 

twitter@runnersworld

Na rozdíl od výkonu z loňského srpna se tentokrát Bitter nezapsal do světových atletických tabulek, protože Světová atletika výkony na běžeckém páse neeviduje. Získal ale primát v Guinnessově knize rekordů.

Předchozí rok staré maximum Kanaďana Davea Proctora (12:32:26) na svém trenažéru překonal o více než 23 minut. I v izolaci mohl proběhnout cílovou páskou, kterou mu jeho žena Nicole vyrobila z toaletního papíru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.