Rubriky:

Atletika

Bolt se za dva roky zaměří na čtvrtku a Johnsonův rekordní čas

15. prosince 2008 13:40 - LONDÝN

Hvězda letošní olympiády Jamajčan Usain Bolt by se chtěl v roce 2010 pokusit o překonání světového rekordu na čtyřstovce. Trojnásobný olympijský vítěz předpokládá, že právě tehdy na to bude dobrá doba.

"V roce 2010 nebudou žádné důležité šampionáty, tak bude čas se koncentrovat na čtvrtku. Trénink na ni je mnohem tvrdší, ale přemýšlím o ní. Každý chce překonat rekord," nechal se slyšet nejrychlejší muž planety.

Dosavadní maximum v běhu na 400 metrů drží Američan Michael Johnson časem 43,18 sekundy z roku 1999. Bolt už této legendě světové atletiky letos uzmul historický čas na poloviční trati, a tak zřejmě není nereálné ani pokoření této mety.

V případě, že by se mu to podařilo, stal by se dvaadvacetiletý Jamajčan prvním běžcem, který by měl v držení všechny sprinterské rekordy. Zatím je jeho jméno uvedeno u nejlepšího času na stovce, dvoustovce a ve štafetě na 4x100 metrů.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.