Rubriky:

Atletika

Bolt věří, že dokáže zaběhnout dvoustovku pod 19 sekund

31. prosince 2008 14:37 - ŘÍM

Nejrychlejší muž planety Usain Bolt vidí své hranice možností hluboko pod současnými světovými rekordy, které vytvořil na olympijských hrách v Pekingu. Vytáhlý Jamajčan věří, že dokáže stovku zaběhnout za 9,58 sekundy a dvojnásobnou trať dokonce pod 19 sekund. V Číně získal zlaté medaile v časech 9,69 a 19,30, k prvenství pak dovedl i sprinterskou štafetu.

"Slyšel jsem trenéra (Glena Millse) mluvit o čase 9,58 jako o možném a věřím mu," citoval Bolta italský sportovní deník Gazzetta dello Sport, který dvaadvacetiletou atletickou hvězdu vyhlásil mužskou sportovní osobností roku. "Taky hovořil o tom, že mám na čas pod 19 sekund na dvoustovce. A Glen ví, co říká," dodal Bolt.

Neočekává však, že bude úplně neohroženým králem sprintu, protože počítá s útokem krajana Asafy Powella i amerického rivala Tysona Gaye. "Nebudu mít lehký život, ale o to větší to bude zábava," řekl Bolt.

V anketě italského listu za sebou nechal osminásobného vítěze z pekingského bazénu Michaela Phelpse a tenisovou jedničku Rafaela Nadala. Ženskou osobností roku byla vyhlášena světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.