Rubriky:

Atletika

Sprinter Powell zahájil sezonu druhým místem na čtyřstovce

1. února 2009 11:00 - KINGSTON

Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Asafa Powell zahájil novou atletickou sezónu startem na čtyřstovce. Na závodech pod širým nebem v Kingstonu skončil jamajský sprinter na této trati druhý v průměrném čase 47,75 sekundy.

Powell nicméně novinářům řekl, že se cítí být v dobré formě. "Chtěl jsem hlavně běžet pod 48 vteřin, to se mi povedlo. Jsem spokojený," konstatoval po prohře o 16 setin s Annsertem Whitem. Powellovým čtvrtkařským maximem je čas 47,17 sekundy z předloňského roku.

Sobotní závod na 400 metrů pro něj byl prvním soutěžním startem od srpnového olympijského triumfu ve štafetě na 4x100 metrů. V Pekingu donesl Powell jako jamajský finišman kolík do cíle v novém světovém rekordu 37,10 sekundy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.