Rubriky:

Atletika

Handicapovaný atlet Pistorius se vážně zranil a musel na operaci

22. února 2009 14:13 - JOHANNESBURG

Jihoafrický sprinter Oscar Pistorius se vážně zranil při nehodě na lodi. Podle agentury AP je dvaadvacetiletý atlet, který v dětství přišel o obě nohy pod koleny a závodí se speciálními protézami, po operaci v nemocnici v Johannesburgu ve vážném, ale stabilizovaném stavu.

Atletův manažer Peet van Zyl se k událostí odmítl vyjádřit s tím, že během dne bude vydáno oficiální prohlášení. "Zatím se snažíme zjistit všechna dostupná fakta," řekl agentuře AP.

Pistorius na sebe upozornil před dvěma lety, kdy začal závodit se zdravými atlety. Poté však Mezinárodní atletická federace IAAF trojnásobnému medailistovi z paralympiády v Pekingu závody s nehandicapovanými soupeři zakázala, protože mu prý protézy poskytovaly nespravedlivou výhodu.

Sportovní arbitráž CAS následně zákaz zrušila, Pistorius však neuspěl v kvalifikaci o účast na olympiádě v Pekingu.

Jihoafrický sprinter měl v plánu bojovat o účast na letošním mistrovství světa v Berlíně.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.