Rubriky:

Atletika

V Paříži a Eugene letos mítinky Diamantové ligy nebudou

26. června 2020 12:53 - Praha

Atletická Diamantová liga kvůli pokračujícím omezením způsobenými šířením koronaviru znovu mění kalendář. Pro letošek byly zrušeny mítinky v Paříži a Eugene. V plánovaném srpnovém termínu se nebude moci uskutečnit ani závod v britském Gatesheadu, který byl zatím odložen na 12. září. Nadále platí, že by se měla Diamantová liga naplno rozběhnout 14. srpna v Monaku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vzhledem k mimořádným okolnostem, jako je omezené cestování a odlišné podmínky pro pořádání sportovních akcí v různých zemích světa, letos nebude Diamantová liga uceleným seriálem s finálovým mítinkem, ale sérií nezávislých jednorázových akcí.

Francouzská metropole Paříž chtěla jednu z nich uvítat 6. září, ale po posledních vyjádřeních vlády směrem k organizátorům velkých akcí pořadatelé mítinku usoudili, že se toho raději vzdají. Paříž tak přišla o druhý atletický svátek, už dříve bylo zrušeno mistrovství Evropy naplánované na konec srpna.

Světová atletika finančně pomůže 193 závodníkům z 58 zemí

Nadále vážná zůstává situace ve Spojených státech amerických, což dopadlo i na mítink v Eugene naplánovaný na 4. října. Představitelé státu Oregon se nechali slyšet, že hromadné akce včetně těch sportovních budou zakázané minimálně do konce září. Pořadatelé navíc očekávají, že budou pokračovat omezení v cestování, takže mítink odvolali. Generálka na MS 2022 se na zrekonstruovaném stadionu Hayward Field uskuteční příští rok.

V Británii není reálné uspořádat velký mítink minimálně po dobu prázdninových měsíců, takže se Gateshead musel vzdát plánovaného termínu 16. srpna. Organizátoři zatím jako možnou náhradu stanovili 12. září, ale i to bude záviset na aktuálních restrikcích britské vlády.

Vzhledem k nejistému vývoji situace organizátoři Diamantové ligy stále prezentují termínovou listinu jako předběžnou. Před oficiálním začátkem v Monaku jsou v ní dva exhibiční mítinky. Prvním byly na začátku června Impossible Games v Oslu, tím druhým budou 9. července Inspiration Games v Curychu. Jako exhibiční je označen i závod v Lausanne naplánovaný na 2. září.

Prozatímní kalendář Diamantové ligy:
9. července: Curych (Inspiration Games - exhibiční mítink)
14. srpna: Monako
23. srpna: Stockholm
2. září: Lausanne (exhibiční mítink)
4. září: Brusel
12. září: Gateshead (bude potvrzeno později)
17. září: Řím
19. září: Šanghaj
4. října: Eugene
9. října: Dauhá
17. října: Čína (město bude oznámeno později).
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika