Rubriky:

Atletika

Tyčkařský talent zvažuje kvůli situaci v Rusku změnu občanství

6. července 2020 19:01 - Moskva

Ruská atletika by mohla přijít kvůli trvajícímu trestu za dopingové skandály o velký tyčkařský talent. Matvej Volkov, který v únoru výkonem 550 cm vymazal v kategorii patnáctiletých skokanů z čela historických tabulek současného absolutního světového rekordmana Armanda Duplatnise, uvažuje o startu za jinou zemi.

 

Twitter@cate_S1

Serveru championat.ru to řekl otec šestnáctileté naděje, stříbrný medailista z olympijských her i mistrovství světa Konstantin Volkov. "Nechci, aby byl Matvej kvůli hloupému jednání funkcionářů v pozici diskriminovaného sportovce," konstatoval Volkov starší.

Řekl také, že registruje zájem zahraniční federace, za kterou by případně jeho syn mohl závodit. Nechtěl ale zemi jmenovat, dokud nedostane odpověď na dopis, ve kterém informoval o úmyslu změnit občanství Světovou atletiku (WA).

Vstup do politiky? Chyba a hloupost, guláš se vařil jinde, říká slavící československá legenda

Ruský svaz je již pátým rokem v trestu za opakované porušování dopingových pravidel a atleti od té doby směli po splnění podmínek soutěžit na mezinárodních akcích jen jako neutrální sportovci. Letos v březnu byl počet takových atletů na velkých soutěžích omezen na deset, i o toto právo ale nyní může WA ruskou stranu připravit, protože do 1. července nezaplatila polovinu z pokuty v celkové výši 10 milionů dolarů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.