Rubriky:

Atletika

Chodkyně Gonzálezová neuspěla u CAS a přijde o olympiádu

14. července 2020 16:00 - Lausanne

Stříbrná olympijská medailistka v chůzi Lupita Gonzálezová neuspěla u mezinárodní sportovní arbitráže CAS s odvoláním proti čtyřletému trestu za doping. Mexická atletka má nadále zakázanou činnost a přijde o olympijské hry v příštím roce, navíc proti ní Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) zahájila nové řízení kvůli pokusu o falšování důkazů.

 

Twitter

Jednatřicetiletá chodecká hvězda, jež vedle stříbra z olympijského závodu na 20 km v Riu de Janeiro skončila druhá na stejné trati i na mistrovství světa 2017 v Londýně, odevzdala v listopadu 2018 pozitivní test na anabolický steroid trenbolon. Vloni v květnu jí disciplinární komise zastavila činnost na čtyři roky, trest jí má vypršet v roce 2022.

Atletka se hájila tím, že požila kontaminované maso, a postavil se za ni i mexický svaz, ale arbitrážní soud trest nyní potvrdil. A Gonzálezová navíc čelí další sankci, protože podle AIU se při vyšetřování pokusila argumentovat falešnými důkazy.

Kipchogeho vodič Korio má dvouletý trest za vyhýbání se kontrolám

"AIU viní sportovkyni z toho, že při vyšetřování případu disciplinární komisí předložila padělané dokumenty a důkazy a obstarala si falešné svědectví," konstatovala AIU v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika