Kvůli koronaviru byl zrušen i maraton v Paříži

12. srpna 2020 11:35 - Paříž

Pařížský maraton se letos nakonec neuskuteční. Pořadatelé ze společnosti Amaury Sport Organisation nejprve závod kvůli pandemii nového typu koronaviru několikrát odložili, ale dnes informovali o tom, že by definitivně zrušen.

 

RunCzech.com

Maraton se měl ve francouzské metropoli původně konat na začátku dubna, ale kvůli nákaze covid-19 byl přesunut na 18. října a naposledy na polovinu listopadu. Dnes však organizátoři rozhodli o tom, že z hygienických a zdravotních důvodů se letos závodit nebude.

Z nejvýznamnějších světových závodů se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu, kde však mohly na start jen zhruba dvě stovky elitních běžců. K podobnému kroku sáhli i pořadatelé závodu v Londýně, jenž by se měl konat v říjnu. Další podniky ze šestice největších maratonů v Bostonu, Berlíně, Chicagu a New Yorku byly zrušeny. Nepoběží se ani pražský závod.

Maraton v Londýně bude zřejmě jen pro elitní závodníky

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: