Rubriky:

Atletika

Nejžádanější hvězda současnosti míří do Česka!

2. září 2020 13:50 - Praha

Nejprve se Zlatá tretra musela kvůli koronaviru odložit, dlouho žili organizátoři tradičního atletického mítinku v nejistotě, teď však chrlí jedno hvězdné jméno za druhým. A nyní pro úterní akci ohlásili i jednu z nejžhavějších hvězd atletické současnosti – norského překážkáře Karstena Warholma.

 

Tt News Agency, Reuters

Každý start svérázného dvojnásobného mistra světa znamená ohrožení světového rekordu Kevina Younga, který platí už dlouhých 28 let. Naposledy ve Stockholmu škobrtl na poslední překážce, přesto mu v čase 46,87 s odolal zápis do historie o pouhých devět setin. Další pokus bude mít v Ostravě.

„Jde zřejmě o nejžádanější jméno světové atletiky. Přichází v plné formě s jediným cílem, pokusit se dostat co nejblíže ke světovému rekordu,“ uvedli v tiskové zprávě manažer mítinku Alfonz Juck. Naposledy padl světový rekord v mistrovské disciplíně v Ostravě před dvanácti lety zásluhou Kubánce Dayrona Roblese na 110 metrů překážek.

„Chtěl bych poděkovat organizátorům, protože trpělivě čekali, jak se v týmu rozhodneme,“ vzkázal Warholm, jediný muž, který se dvakrát dokázal dostat pod hranici 47 sekund.

„Hygienická opatření v souvislosti s pandemií bereme velmi vážně, a tak jsme potřebovali dostatečné záruky a ostravští organizátoři nám je poskytli,“ prohlásil Warholm, jenž se na Zlaté tretře představí poprvé. Na vítkovické stadionu závodil před dvěma lety na Kontinentálním poháru, kdy doběhl až třetí.

Zlatá tretra zaručuje největší atletickou kvalitu

Zlatou tretru ozdobí i další hvězdná jména, zejména ženská patnáctistovka se svým obsazením blíží finále vrcholné akce: světová rekordmanka Genzebe Dibabaová z Etiopie, olympijská vítězka Faith Kipyegonová z Keni či Britka Jemma Reekieová. Špičkovou formu si do Evropy veze americký koulař Ryan Crouser, nabitá bude také mužská tyč či soutěž oštěpařek.

V hledišti by přu mítinku mohlo být až 5000 diváků rozdělených do jednotlivých sektorů.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.