Rubriky:

Atletika

Duplantis vyhrál i v Lausanne, přes šest metrů skočil také Kendricks

2. září 2020 20:52 - Lausanne
(Aktualizováno: 2. září 2020 21:14)

Švédský tyčkař Armand Duplantis vyhrál na Diamantové lize v Lausanne nejlepším výkonem roku 607 cm před Samem Kendricksem z USA, který skočil o pět centimetrů méně. Alespoň 602 centimetrů překonali dva atleti v jedné soutěži poprvé v historii.

 

Laurent Gillieron, ČTK/AP

Světový rekordman Duplantis si v sektoru postaveném v centru Lausanne připsal dvanácté vítězství v řadě a vytvořil nový rekord Diamantové ligy.

Všechny výšky zdolal na první pokus. Neuspěl až při prvním skoku na 615 centimetrech, jímž se snažil překonat nejlepší historický výkon pod širým nebem Ukrajince Sergeje Bubky, který v roce 1994 skočil v Sestriere 614 cm. Následně dvacetiletý švédský tyčkař po půl deváté usoudil, že už je příliš tma a soutěž ukončil.

Duplantis? Říkáte si, co děláte špatně. Rychlé nohy má od boha, říká Kudlička o švédském esu

Na třetím a čtvrtém místě skončili shodným výkonem 572 cm poslední dva olympijští vítězové Brazilec Thiago Braz a Francouz Renaud Lavillenie.

Na mítinku Diamantové ligy v Lausanne se v soutěži tyčkařek z prvenství radovala Švédka Angelica Bengtssonová.

Laurent Gillieron, ČTK/AP

Muži se v sektoru na náměstí Place de L'Europe střídali při skocích se ženami, mezi kterými si vedla nejlépe Angelica Bengtssonová. Duplantisova krajanka zvítězila výkonem 472 cm. Česká reprezentantka Romana Maláčová si poradila jen se svou základní výškou 417 cm a skončila na předposledním osmém místě.

Kvůli koronaviru se letos podobně jako jinde nekonal v Lausanne mítink Diamantové ligy v klasické podobě. Tyčkařské klání sledovalo 1000 diváků rozdělených do čtyř sektorů.

Mítink atletické Diamantové ligy v Lausanne - tyč:
Muži:
1. Duplantis (Švéd.) 607
2. Kendricks (USA) 602
3. Braz (Braz.) 572
4. R. Lavillenie (Fr.) 572.
Ženy:
1. Bengtssonová (Švéd.) 472
2. Bradshawová (Brit.) 464
3. Moserová (Švýc.) 464,
...8. Maláčová (ČR) 417.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.