Rubriky:

Atletika

Běh na Empire State Building vyhrál pošesté za sebou Němec Dold

1. února 2011 19:24 - NEW YORK

Králem tradičního běhu na nejznámější newyorský mrakodrap Empire State Building zůstává Němec Thomas Dold. Šestadvacetiletý specialista získal rekordní šesté vítězství za sebou, navíc dnes o šest sekund vylepšil svůj loňský vítězný čas na deset minut a deset sekund.

 

Mike Segar, Reuters

Jeden ze dvou Čechů na startu Pavel Holec skončil stejně jako před rokem sedmnáctý, svůj výkon vylepšil o 11 sekund na 12:32 minuty.

Běh na vrchol newyorské dominanty začíná hromadným startem z haly, po deseti metrech se musejí běžci srovnat do dveří širokých zhruba dva metry a nahoru běží po schodišti širokém půl druhého metru. Čeká je 86 podlaží a 1576 schodů.

Mezi ženami zvítězila ve 34. ročníku Alice McNamaraová, čtyřiadvacetiletá členka australské veslařské reprezentace dosáhla času 13 minut a tři sekundy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.