Rubriky:

Atletika

Bolta a spol. oblékne pro olympijské hry dcera Boba Marleyho

3. února 2011 07:28 - KINGSTON

Jamajský sprinter Usain Bolt bude příští rok v Londýně obhajovat tři zlaté olympijské medaile v oblečení, které pro něj a jeho kolegy navrhne dcera legendy reggae Boba Marleyho. Třiačtyřicetiletá Cedella Marleyová, která se věnuje hudbě a módě, dostala od firmy Puma za úkol vytvořit pro jamajskou atletickou reprezentaci závodní dresy i soupravy pro slavnostní ceremoniály.

 

Jan Handrejch, Právo

"Lepšího člověka pro navržení olympijského oblečení vybrat nemohli," uvedl Bolt. "Marleyovi, Bolt, to jsou legendy. Trháme rekordy," citovala světového rekordmana a mistra světa na tratích 100 a 200 metrů agentura AP.

Čtyřiadvacetiletý sprinter rád poutá na dráze pozornost a Marleyová slíbila, že pro něj vymyslí nějakou specialitu. "Bude to jenom pro něj," řekla.

Při navrhování se chce inspirovat oblečením z hudební branže, různými kulturami a jamajskou módou ze 70. a 80. let minulého století. S Boltem se zatím nesešla, ale chce s ním na návrzích spolupracovat.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.