Rubriky:

Atletika

Pilný byl zvolen místopředsedou Evropské atletické asociace

16. dubna 2011 14:07 - LONDÝN

Bývalý dlouholetý šéf české atletiky Karel Pilný byl dnes zvolen jedním ze tří místopředsedů Evropské atletické asociace. Současný předseda českého svazu Libor Varhaník obhájil na kongresu v Londýně své místo v soutěžní komisi. Předsedou asociace zůstává Švýcar Hansjörg Wirz.

Čtyřiašedesátiletý Pilný zastával uplynulých téměř dvanáct let funkci pokladníka EAA. V čele domácího svazu stál od roku 1992 do dubna 2009, kdy ho vystřídal Varhaník. Dalšími místopředsedy se v souboji pěti kandidátů stali Španěl José Luis de Carlos a Francouz Jean Gracia. Neuspěli Němec Frank Hensel a Švéd Toralf Nilsson.

Wirz porazil ve volbě poměrem hlasů 26:22 Nora Sveina Arneho Hansena, který byl dosud místopředsedou asociace. Sedmašedesátiletý Švýcar povede evropskou atletiku už ve čtvrtém funkčním období do roku 2015.

"Naše členské federace ocenily mou práci a daly najevo, že věří, že se atletika na našem kontinentu ubírá správným směrem," řekl Wirz.

ČTK

Časová osa: Atletika

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.