Rubriky:

Atletika

Překážkáře Svobodu chodidlo stále bolí, letošní sezónu vzdal

19. července 2011 18:54 - PRAHA

Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda kvůli zraněnému chodidlu definitivně předčasně ukončil letošní sezónu. Stav nohy, kterou si poranil na květnovém soustředění na Kanárských ostrovech, se sice zlepšil, ale na přípravu před mistrovstvím světa v Tegu by měl český reprezentant málo času.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"Zkoušeli jsme s koučem tréninky a chodidlo pořád bolí. I v tretrách, z bloků a přes překážky. Není to ono. Ještě nejsem uzdravený tak, abych se mohl kvalitně připravit a podat na mistrovství světa odpovídající výkon," uvedl Svoboda v úterý na webu topathletics.org. Místo přípravy na MS ho čekají lázně a v září se začne chystat na příští olympijskou sezónu.

"Je to těžká situace pro mě, trenéra i všechny okolo. Po výborné halové sezóně jsme měli ty nejsmělejší plány. Musím to hodit za hlavu a myslet na novou motivaci, která směřuje k roku 2012 a olympijským hrám," prohlásil šestadvacetiletý český rekordman z pražského Olympu, který chtěl v Tegu vylepšit šesté místo z předloňského šampionátu v Berlíně.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.