Napínala jsem i sama sebe, přiznala Rosolová. Postup jí ale neunikl

27. srpna 2011 14:39

Únava, úleva i rozpaky byly čitelné z tváře čtvrtkařky Denisy Rosolové. Na mistrovství světa v Tegu postoupila svěřenkyně Martiny Blažkové přímo ze čtvrtého místa z rozběhu, ale čas 52,51 s ji uspokojit nemohl. Halová mistryně Evropy dobře ví, že na postup z nedělního semifinále bude muset výrazně zrychlit.

 

Michael Dalder, Reuters

Z tribuny vypadal těsný rozběh docela dramaticky, hlídala jste si postup?

Řekla bych, že jsem napínala i sama sebe. Od dvoustovky byla pode mnou Britka, pak se začala dotahovat i Švédka, dala jsem do toho všechno. Asi nejsem tak ready, jak jsem si představovala, ale třeba to bude zítra úplně jiné.

Už na začátku vám soupeřky trochu utekly.

Šla jsem do toho s tím, že první dvoustovku musím běžet rychle, ale moc to nešlo.

Čím si to vysvětluje? Pochvalovala jste si, že natrénováno máte dobře…

I včera jsem běžela strašně rychlou stovku… Ale jak jsem koukala na ty výsledky, tak to neběželo jen mně, ale víc holek se protrápilo.

Od rána jste měla tušení, že dnešek není vaším dnem?

Od včerejška jsem se tu cítila dobře, ale už v rozcvičování jsem viděla, že to není ono. Cítila jsem se unavená, tuhly mi stehna při rovince, snad se to zlepší.

Jak byste okomentovala svůj čas? Pomaleji jste letos neběžela…

Je hodně špatný. Kdybych byla vyřazená, tak už byste mě tu neviděli, to bych tam zůstala někde sedět…

Co se dá do zítra stihnout, aby byl ten čas lepší?

Můžu se vyspat a cítit úplně jinak. Půjdu zaledovat, možná si dám před spaním i jedno pivo. Nemám na výběr, než to v semifinále nakoupnout, může se stát cokoliv.

Ale dostanete zřejmě jednu z krajních drah…

To tolik nevadí. Brala bych druhou nebo sedmou dráhu, ale i první jsem zvládla v hale i venku… Každopádně budu muset běžet hodně rychle. Hodně rychle.

Pořád jste dopadla lépe než olympijská vítězka Ohuruoguová. Ta byla diskvalifikována za ulitý start…

To jo. Přitom je dost zkušená. Radši si počkám a budu mít nejpomalejší reakci, než dopadnout takhle. Na čtvrtce ten start takovou roli nehraje.

Michal Osoba (Tegu), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: