Síly jsem pošetřila, ve finále se ze všech vydám, slibuje Hejnová

30. srpna 2011 19:46

Zuzana Hejnová poběží o světovou medaili! Ze svého třetího semifinále v jihokorejském Tegu postoupila česká překážkářka ze druhého místa za vítěznou Američankou Lashindou Demusovou časem 54,76 s. Premiérové finále na mistrovství světa čeká svěřenkyni Martiny Blažkové ve čtvrtek od 14.15 českého času.

 

Michael Dalder, Reuters

Základní cíl jste si splnila, ulevilo se vám?

Ten čas tak pěkný není, ale já počítala s tím, že Lashinda to rozběhne rychle a já se za ní nebudu hnát, protože musím pošetřit co nejvíc sil na finále. Tam už se vydám ze všech sil.

Její rychlý úvod vás tedy nepřekvapil?

Já čekala, že mě podběhne a pak se za ni zaháknu. Je pravda, že běžela rychle a myslím si, že až zbytečně. To je pro mě dobře, snad se trošku vypráskla.

Jak se dá „zaháknout za soupeřku“?

Jde to, i když člověk musí pořád běžet na své kroky.

S technikou vašeho běhu už jste byla spokojenější než po rozběhu?

Určitě, pohlídala jsem si to. Nebyl čas na hrdinství, nemohla jsem tam dělat psí kusy. Nebylo to pořád ideální, ve finále bych chtěla běžet jako v Paříži (tam zaběhla český rekord 53,29 s – pozn. red.). Takhle jsem tu ještě neběžela.

Dá se ze semifinálových běhů vyvodit něco směrem k finále?

Ten druhý jsem vůbec neviděla, první mě překvapil. Byla jsem hodně rozpačitá z Kaliese Spencerové, možná se tu nepotkala s formou…

Výrazně ji zpomalila kolize na překážce.

Aha, to jsem neviděla. Tak třeba se jí povede zakopnout i ve finále. (úsměv)

Bude pro vás důležité ve finále dostat dobrou dráhu?

Oni nasazují vítězky běhů a zbytek losují. Samozřejmě bych radši nějakou dobrou dráhu, ale vybírat si nemůžu.

Michal Osoba (Tegu), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.