VIDEO: Britská naděje pro olympiádu v Londýně skočila přes tři auta

3. října 2011 09:07 - LONDÝN

Možná tohoto chlapíka uvidíte příští rok v létě bojovat s nejlepšími dálkaři světa o medaile na olympijských hrách v Londýně. Už teď totiž britský atlet JJ Jegede ukazuje, že talent rozhodně má. A k tomu i pořádnou kuráž. Před televizními kamerami a se slavným Tower Bridge v pozadí se rozběhl a přeskočil tři zaparkované minicoopery.

 

ČTK/AP

"Ten nápad vypadal dost bláznivě. Ale je to jenom o tom, že musíte myšlenky na to, že by to nemuselo dopadnout dobře, zahnat do kouta a věřit ve své schopnosti. Přece jen to samé dělám každý den na stadiónu, takže jsem se soustředil a šel do toho," popisoval svůj kousek Jegede, jenž má na kontě britský dálkařský titul a momentálně trénuje na olympiádu v Londýně.

Technici pro jeho skok vytvořili odrazovou dráhu a pískové doskočiště, mezi nimi pak vedle sebe zaparkovali tři auta. Jednalo se o minicopery ve speciální edici pro olympijské hry 2012.

grg, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.