Handicapovaný běžec Pistorius ještě musí o účast na OH bojovat

2. listopadu 2011 17:53 - JOHANNESBURG

Tělesně postižený běžec Oscar Pistorius ještě nemá jistou účast na olympijských hrách v Londýně. Jihoafrický olympijský výbor po upřesnění nominačních kritérií dnes oznámil, že čtyřiadvacetiletý čtvrtkař musí znovu zaběhnout kvalifikační limit A, který má hodnotu 45,25 sekundy.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

"Stejně jako zdraví atleti musí splnit limit A nejpozději tři měsíce před začátkem her," citovala agentura AP výkonného ředitele jihoafrické sportovní konfederace a olympijského výboru Tubbyho Reddyho.

Poprvé se Pistoriusovi povedlo zaběhnout potřebný výkon loni v červenci v italském Lignanu, kde si čase 45,07 vytvořil osobní rekord, jímž si zajistil start na mistrovství světa. V Tegu dokázal postoupit do semifinále a navíc pomohl vybojovat jihoafrické štafetě stříbrné medaile, i když nastoupil jen v rozběhu závodu na 4x400 metrů.

Pistorius se chce stát prvním handicapovaným atletem v historii olympijských her. Běžec, který má odmala amputované nohy pod koleny a závodí s karbonovými protézami, má ve sbírce čtyř zlaté medaile z paralympijských her na tratích 100 až 400 metrů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.