Radcliffeové nakonec maratonský rekord 2:15:25 zůstane

10. listopadu 2011 16:28 - MONTE CARLO

Mezinárodní atletická federace IAAF změnila názor a nadále povede jako oficiální světový rekord v maratonu žen čas Pauly Radcliffeové 2:15:25, který fenomenální Britka zaběhla v roce 2003 v Londýně ve společném závodě s muži.

Původní rozhodnutí přiřadit zpětně rekordním časům dosaženým ve "smíšených" závodech pouze označení nejlepší výkon se setkalo s kritikou běžkyň i pořadatelů silničních běhů. Vedení světové atletiky ji vyslyšelo a IAAF nyní oznámila, že na doporučení soutěžní komise bude dosavadní rekordy nadále uznávat.

Od 1. ledna už ale začnou platit avizovaná nová pravidla, podle nichž bude překonání těchto časů v silničních bězích možné jen při oddělených závodech žen. Podle původního verdiktu z letošního mistrovství světa v Tegu se měl stát ženským maratonským rekordem jiný čas Radcliffeové 2:17:42 z roku 2005. Britská vytrvalkyně to už tehdy označila ze nefér, vadilo jí, že se mění kritéria zpětně.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.