Rubriky:

Atletika

Běžecký pár Mäki a Sasínek má syna

2. ledna 2021 22:40 - Praha

Elitní čeští běžci Kristiina Mäki a Filip Sasínek přivítali v úvodu nového roku na světě potomka. Syn, který se narodil dnes v Praze, dostal finské jméno Kaapo. Mäki oznámila radostnou zprávu na instagramu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Devětadvacetiletá česká rekordmanka v závodech na 3000 a 5000 metrů, která má díky otci i finské občanství, přerušila kariéru v létě. V červenci oznámila, že je těhotná. Tehdy nevyloučila, že se pokusí stihnout zabojovat o účast na odložených olympijských hrách v Tokiu.

Mäki má za sebou starty na mistrovství světa i Evropy. Na Světových univerziádách získala zlatou a bronzovou medaili. Se svým partnerem se podílela na druhém místě smíšené štafety na mistrovství Evropy v krosu v roce 2017. Sasínek je bronzovým medailistou z halového ME v běhu na 1500 metrů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený K R I S T I I N A • M Ä K I (@kristiinamaki)

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.