Atleti mohou začít závodit v hale, první mítink mají v sobotu

21. ledna 2021 17:29 - Praha

Čeští atleti mohou zahájit závodní halovou sezonu. Svaz uspěl se žádostí o výjimku na Halovou atletickou ligu mužů a žen. První ze čtyř dílů nového seriálu se uskuteční v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce už v sobotu 23. ledna. Vzhledem k pokračující pandemii koronaviru budou podmínkou negativní testy a na tribuny nesmějí fanoušci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V areálu sportovní haly může být maximálně 200 lidí. Seriál je určen pro členy reprezentačních výběrů usilujících o účast na halovém mistrovství Evropy, olympijských hrách i mládežnických kontinentálních šampionátech, uvedl svaz na webu. Výjimka se vztahuje nejen na sobotní mítink, ale i na další díly, které jsou rovněž do Stromovky naplánované na 30. ledna a 9. a 26. února.

Zelenou od ministerstva zdravotnictví už dříve dostal únorové mezinárodní mítinky Kladno Indoor a Hvězdy v Nehvizdech. Svaz žádal rovněž o výjimku pro Czech Indoor Gala v Ostravě, halové mistrovství republiky v Ostravě a MČR ve vícebojích v Praze, které jsou také naplánované na únor. O těchto akcích ministerstvo zdravotnictví rozhodne později.

Světový rekord! Trojskokan Zango jako první v hale překonal hranici 18 metrů

Vrcholem letošní halové sezony by mělo být začátkem března HME v polské Toruni.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: