Koulař Crouser znovu zářil, výkonem 22,66 vyrovnal bývalý rekord

1. února 2021 09:48

Americký koulař Ryan Crouser týden po překonání halového světového rekordu, který posunul na 22,82 metru, znovu zářil. Olympijský šampion na dalším mítinku ve Faytteville vrhl 22,66 metru, čímž vyrovnal bývalý rekord krajana Randyho Barnese. Tento výkon se držel v čele historických tabulek 32 let.

 

Charlie Neibergall, ČTK/AP

Až osmadvacetiletý Crouser ho překonal a v neděli znovu ukázal, že má na začátku olympijského roku fenomenální formu. Pět z jeho šesti pokusů přelétlo hranici 22 metrů a vedle vrhu dlouhého 22,66 metru ze druhé série se bývalému rekordu přiblížil ještě v pátém pokusu, kdy hodil 22,65.

Dvoumetrový Američan měl z vydařeného závodu radost. "Vrátil jsem se po velkém výkonu z minulého týdne, což bývá obtížné. Odházel jsem opravdu vyrovnanou sérii. Pokud jde o vyrovnanost, tak to tenhle týden bylo ještě lepší než ten minulý. Jsem zvědavý, kam se odsud mohu dostat," řekl Crouser, který se chystá znovu závodit 14. února.

Pod širým nebem se osobním rekordem 22,91 řadí na dělené třetí místo historických tabulek společně s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem. Světový rekord drží Barnes výkonem 23,12 metru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.