Koulař Crouser znovu zářil, výkonem 22,66 vyrovnal bývalý rekord

1. února 2021 09:48

Americký koulař Ryan Crouser týden po překonání halového světového rekordu, který posunul na 22,82 metru, znovu zářil. Olympijský šampion na dalším mítinku ve Faytteville vrhl 22,66 metru, čímž vyrovnal bývalý rekord krajana Randyho Barnese. Tento výkon se držel v čele historických tabulek 32 let.

 

Charlie Neibergall, ČTK/AP

Až osmadvacetiletý Crouser ho překonal a v neděli znovu ukázal, že má na začátku olympijského roku fenomenální formu. Pět z jeho šesti pokusů přelétlo hranici 22 metrů a vedle vrhu dlouhého 22,66 metru ze druhé série se bývalému rekordu přiblížil ještě v pátém pokusu, kdy hodil 22,65.

Dvoumetrový Američan měl z vydařeného závodu radost. "Vrátil jsem se po velkém výkonu z minulého týdne, což bývá obtížné. Odházel jsem opravdu vyrovnanou sérii. Pokud jde o vyrovnanost, tak to tenhle týden bylo ještě lepší než ten minulý. Jsem zvědavý, kam se odsud mohu dostat," řekl Crouser, který se chystá znovu závodit 14. února.

Pod širým nebem se osobním rekordem 22,91 řadí na dělené třetí místo historických tabulek společně s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem. Světový rekord drží Barnes výkonem 23,12 metru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.