Britská triatlonistka Potterová překonala rekordní čas na silniční pětce

4. dubna 2021 10:37 - Barrowford

Britská triatlonistka Beth Potterová zaběhla na malém závodě v Barrowfordu silniční pětku za 14:41, čímž o dvě sekundy překonala rekordní čas Keňanky Beatrice Chepkoechové z únorového závodu v Monaku. Zda bude sobotní výkon devětadvacetileté Skotky uznán za oficiální světový rekord, bude záležet na několika faktorech, například na přítomnosti antidopingových komisařů či přesnosti měření.

 

@podium5k, Twitter

Rychleji než Potterová běžela silniční pětku pouze Keňanka Joyciline Jepkosgeiová během desetikilometrového závodu v roce 2017 v Praze (14:32). Oficiální rekordy na 5 km na silnici začala Světová atletika uznávat až v roce 2018.

Potterová reprezentovala Británii na olympijských hrách v Riu de Janiero v běhu na 10.000 metrů. Poté přesedlala na triatlon, v němž se před dvěma lety stala mistryní Evropy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.