Světová atletika přesune MS v chůzi družstev z Běloruska do jiného dějiště

29. června 2021 16:01 - Monte Carlo

Mistrovství světa v chůzi družstev, které se mělo uskutečnit příští rok v dubnu v Bělorusku, změní dějiště. Vedení Světové atletiky dnes oznámilo, že kvůli diplomatickým incidentům z poslední doby a koronavirovým cestovním omezením bude hledat nového hostitele. O pořadateli by mělo být jasno do konce července.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bělorusko už letos přišlo o spolupořadatelství hokejového mistrovství světa, které se nakonec uskutečnilo celé v Rize. Mezinárodní federace IIHF se v lednu rozhodla zemi turnaj odebrat kvůli napjaté společensko-politické situaci po loňském kontroverzním znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka a masových protestech, které vláda násilně potlačovala.

V květnu pak Evropská cyklistické unie zrušila i chystaný šampionát dráhařů poté, co Bělorusko sklidilo další kritiku za incident s vynuceným přistáním zahraničního letadla a následným zatčením opozičního aktivisty a novináře Ramana Prataseviče. Některé národní svazy v reakci na to už předem pohrozily, že budou šampionát bojkotovat.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.