Tyčkař Lavillenie si krátce před olympijskými hrami poranil kotník

11. července 2021 17:19 - Paříž

Bývalý světový rekordman ve skoku o tyči Francouz Renaud Lavillenie si necelé dva týdny před začátkem olympijských her poranil kotník a jeho start v Tokiu je ohrožen. Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria se zranil na mítinku v Rouenu, když špatně dopadl při rozcvičování.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čtyřiatřicetiletého Lavillenieho v posledních letech sužují zdravotní problémy. Kvůli zranění lýtka vynechal březnové halové mistrovství Evropy v Toruni, k závodění se vrátil po šestitýdenní přestávce. S výkonem 592 cm je v letošních světových tabulkách druhý za švédským fenoménem Armandem Duplantisem.

Trojnásobný mistr Evropy i halový mistr světa Lavillenie držel od roku 2014 výkonem 616 cm světový rekord, než jej loni v únoru překonal Duplantis a následně ještě přidal další centimetr.

České čtvrtkařky ovládly ME do 23 let, Vondrová má zlato a Malíková stříbro

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.