Atletiku zasáhla tragická zpráva. Zemřel mladý rekordman

11. srpna 2021 16:43 - New York

Americkou atletikou otřásla tragická událost. Ve věku šestadvaceti let zemřel univerzitní rekordman a kmotřenec legendárního Carla Lewise Cameron Burell. Příčina smrti zatím není známa, hovoří se však o zločinu na parkovišti u garáží.

 

Facebook University of Houston, Facebook

Burell byl jedním z největších talentů americké atletiky. Už odmalička byl předurčen k tomu být jedním z nejlepších běžců. Jeho rodiče Michelle Finn-Burellová a otec Leroy získali olympijské zlato v Barceloně v roce 1992.

Leroy Burell byl součástí štafety, ve které byl tahounem legendární sprinter Carl Lewis, který se po Cameronově narození stal jeho kmotrem. "Jsme hluboce zarmouceni a všem děkujeme za podporu a modlitby. Více informací poskytneme, až budeme moci," napsal k tragédii otec zesnulého atleta.

bp, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.