Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením nepoběží ani v říjnu

23. srpna 2021 16:49
(Aktualizováno: 23. srpna 2021 17:07)

Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé závod plánovaný na neděli 10. října přeložili na květen příštího roku. Informovali o tom dnes v tiskové zprávě.

 

RunCzech

Už dříve organizátoři běžeckého seriálu RunCzech zrušili další velké akce v metropoli - půlmaraton a Grand Prix na 10 kilometrů, které se měly konat na začátku září. Maraton i půlmaraton mají obvykle jarní termíny, ale kvůli pandemii koronaviru byly odloženy. Nakonec se letos neuskuteční vůbec, stejně jako v loňském roce.

"Za aktuálně platných covidových opatření nemůžeme za tým RunCzech garantovat vysokou kvalitu, bezpečnost a bezproblémovou organizaci závodu s účastí nad 3000 běžců," uvedl prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo. Při Pražském maratonu se podle organizátorů najednou sejde až 18.000 lidí.

Londýnský maraton zůstane u říjnového termínu i v roce 2022

Podle aktuálních vládních opatřeních by museli běžci startovat ve vlnách, pořadatelé musejí kontrolovat testování či očkování účastníků, dodržování bezpečné vzdálenosti komplikuje přípravy v zázemí. Za těchto podmínek plánuje RunCzech uspořádat alespoň půlmaratony v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích v příštích dvou měsících.

Běžci přihlášení na Pražský maraton si mohou převést registraci na příští rok.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.