Šéftrenérem atletické reprezentace bude Sluka

21. září 2021 12:04 - Praha

Novým šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Vykonávat pozici šéftrenéra je pro mě výzvou. Chtěl bych v ní využít a předat své letité zkušenosti nejen z oblasti vrcholové atletiky. V první řadě bych rád přispěl ke zlepšení atmosféry napříč atletickou veřejností. Hlavním úkolem však bude hledat cesty k tomu, abychom dokázali výsledkově držet krok s evropskou i světovou atletikou, která se v posledních letech rychle vyvíjí," uvedl Sluka v tiskové zprávě.

Sedmapadesátiletý bývalý mistr republiky ve skoku o tyči je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Působil jako trenér, od roku 1994 pracoval ve Vysokoškolském sportovním centru ministerstva školství mládeže a tělovýchovy jako vedoucí sekce atletiky a později jako zástupce ředitele. Byl členem trenérské rady Českého olympijského výboru a je členem trenérské rady atletického svazu pro skoky a víceboje.

Bromell zaběhl v Nairobi nejrychlejší stovku sezony 9,76

"Po květnovém nástupu Pavla Sluky na Český atletický svaz se pod jeho vedením reprezentačnímu týmu podařilo v Kluži postoupit mezi nejlepších osm celků Evropy. Medailové úspěchy pak zaznamenala naše reprezentace i na všech významných mezinárodních soutěžích této sezony, ať už se jednalo o olympijské hry v Tokiu, mistrovství Evropy do 23 let nebo mistrovství světa i Evropy juniorů," uvedl šéf atletického svazu Libor Varhaník. "Věřím, že v podobném duchu se Pavlovi podaří připravit atlety i na sezonu 2022 a současně nastartovat novou koncepci přípravy a práce s reprezentací tak, abychom se z medailových úspěchů mohli těšit i v budoucnu," dodal.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.