Veselý a Hejnová jsou nominováni na nejlepší evropské atlety

Lausanne

Mistři světa Vítězslav Veselý a Zuzana Hejnová byli nominováni na ocenění pro nejlepšího atleta a atletku Evropy za letošní rok. Oštěpařský šampión i letos neporažená česká rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek figurují ve dvanáctičlenných výběrech, které dnes zveřejnila Evropská atletická asociace. Fanoušci mohou pro nominované závodníky hlasovat na facebooku EAA od soboty 7. září.

Zuzana Hejnová s českou vlajkou zdraví fanoušky po triumfu ve finále na 400 m překážek na MS v Moskvě.

Hejnové vynesla nominaci vynikající sezóna, v které opakovaně zlepšila český rekord a vyhrála všech třináct závodů včetně drtivého vítězství na světovém šampionátu v Moskvě. V anketě může navázat na loňské třetí místo olympijské vítězky v hodu oštěpem Barbory Špotákové, která si letos dopřává mateřskou pauzu.

Veselý loni, kdy vyhrál Diamantovou ligu a mistrovství Evropy a byl čtvrtý na olympijských hrách, obsadil v anketě dvanácté místo. Díky triumfu v Moskvě a výkonům v Diamantové lize, v níž má blízko z obhajobě prvenství, figuruje v nominaci i letos.

Jako první atlet v historii může vyhrát evropskou anketu potřetí za sebou britský běžec Mo Farah, který na mistrovství světa stejně jako loni na olympiádě ovládl závody na 5000 a 10.000 metrů. Mezi ženami loni získala cenu britská vícebojařka Jessica Ennisová, které letošní sezonu pokazilo zranění.

Nejlepší evropští atleti budou slavnostně vyhlášeni v sobotu 12. října v Tallinnu.