Rubriky:

Atletika

Bronzová koulařka z MS 2011 nemůže kvůli dopingu půl roku závodit

5. října 2013 10:47 - Colorado Springs

Americká koulařka Jillian Camarenaová-Williamsová má na šest měsíců zastavenou činnost kvůli dopingu. Bronzovou medailistku z mistrovství světa v Tegu 2011 potrestala americká antidopingová komise za pozitivní test při mimosoutěžním odběru.

V těle jednatřicetileté vrhačky byl v červenci zjištěn clomifen, který je označován za maskovací substanci. Látka je také obsažena v lécích užívaných při problémech s plodností a dvojnásobná americká šampionka vysvětlila užití právě touhou po těhotenství. Komise její vysvětlení přijala a vyřkla mírnější trest než obvyklý dvouletý.

Koulařka s osobním rekordem 20,18 metru závodila naposledy vloni, na olympijských hrách v Londýně neprošla kvalifikací. Už delší dobu vůbec netrénuje. „Když jsem nemohla kvůli zranění závodit, rozhodli jsme s mužem založit rodinu," vysvětlila Camarenaová-Williamsová. Trest jí platí zpětně do 1. ledna 2014.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.